Міфи і легенди канівської практики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Гноярка » Закордон - опитування


Закордон - опитування

Сообщений 1 страница 30 из 64

Опрос

Чи були ви колись за кордоном?
Так, був

22% - 4
Так, був, причому неодноразово

44% - 8
Ні, ніколи не був

11% - 2
Не був, і навіть не збираюся

0% - 0
Не був, але дуже хотілося б побувати

11% - 2
Планую поїхати за кордон у найближчий час

5% - 1
Не знаю, чи хочу туди, чи ні...

5% - 1
Голосов: 18

1

Хотілося б дізнатися у шановних мешканців нашого форуму - чи був хто колись за кордоном? Я особисто ні - лише на границі з Румунією (містечко Солотвино Закарпатської обл. - звідти Румунію видно, як на долоні). Але дуже хотів би побувати. А ви?...
Чекаю відповідей з нетерпінням!...)))))))

0

2

Обов'язково їдьте! Всі ці оповіді в інтернеті та балачки друзів ніколи не дадуть справжнього знання. Поки сам не будеш там, нне зрозумієш, чи подобається там тобі життя, чи можеш там жити, працювати, які там люди. Да хоча б розширити власну уяву про світ. На мій погляд, це необхідний досвід для освіченої да вільної людини.

0

3

якщо вважати Росію закордонною державою, то була. давно в дитинстві, та десь перед 8 та 10 класами була, їздила до родичіс у Сочі на відпочинок. нічого цікавого немає там, окрім природи та краєвидів. а так лише хачики на вісоченні ціни. тьху на все це. все ж таки в Крими набагато краще!

0

4

Була в москалядндії, в Єгипті та в Польщі..ось зимою нов надіюся поїхати до польщі) до рідненьких пшеків)))

0

5

cutie_cat написал(а):

ось зимою нов надіюся поїхати до польщі) до рідненьких пшеків)))

Це дуже добре... Проте, як я вже казав, з січня 2008 року Польща вступає до Шенгену, внаслідок чого ускладниться в'їзд до цієї країни. В газеті навіть читав, що треба буде доплачувати ще за національну польську візу, причому трохи більше, ніж за загальноєвропейську.
А якщо у вас є родичі або знайомі у Польщі, то вам треба буде "пробити" у них запрошення, щоб поїхати туди. Такі нині правила, таке життя... блін...(

Отредактировано Eugeniusz (2007-12-06 15:09:51)

0

6

Eugeniusz та все буде круто, хоч шенгенська хоч яка) я просто маю туди поїхати, бо хочу) а якщо хочеш.дуже дуже, то тобі це буде, головне правильно захотіти)

0

7

Був в Пітері, Словакії два рази, та у друзів турків. Пітер реально рулить.

0

8

Да, не уточнил, где бывал. Россия, Польша, Италия, Мальта, США.

0

9

Як буде час домонтувати Грецію (2002 р. - околиці Салонік - гора Хортіатіс, п-в Халкідіки (без Афона), Олімп, Мецово, каньйон Вікос, Іоаніна, Афіни) - радо покажу принагідно на гуртку. Живності небагато, проте ландшафти цікаві.

0

10

cutie_cat написал(а):

головне правильно захотіти)

Хотіти треба таки правильно. Повчальну історію розповіла одна з колишніх однокурсниць Олени Вікторівни Скопенко, Павла Георгійовича Балана та Миколи Гавриловича Чорного. Маючи німецьку візу на Шенгенський простір, вона в'їхала через Австрію, Італію, Францію в Іспанію і повернулася з Мадриду літаком. За нев'їзд до країни, що видала візу, її було на 5 років позбавлено права в'їзду до Шенгенських країн. Як їздитимете, майте на увазі.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-06 19:56:40)

0

11

Був лише один раз.
На Соловках.

+1

12

Чудотворецъ написал(а):

Був лише один раз.
На Соловках.

Мошчний атвєт!

0

13

Перші 5 років життя (1987-1992) прожив у Казахстані....на той час це, ще не закордон....В дитсадок ходив там...Вихователі постійно питали Маму что значит: "Шо", "Хто", "Кварта" та ін.

Отредактировано Raven_sp (2007-12-07 14:21:35)

0

14

Raven_sp написал(а):

(1987-1992) прожив у Казахстані....на той час це, ще не закордон....

Емба? Кзил Орда? Байконур? Ох у мене туди однокласників після вуєнних вчилищ попало!

Що ж до українських слів у Середній Азії - то от вам анекдот з реального життя.

Після 4 місяців у горах Сари-Джазу (масив Хан-Тенгрі) ми з дружиною спустилися вниз, у Бішкек - столицю пострадянської Киргизії.

Варто сказати, що при своєму звичайному центнері я тоді важив 67 кг, а моя дружина, котрій і так нічого було втрачати - 40. Штани, хоч і останні, пасхальні, висять, шиї стирчать із сорочок, як сірнички. Пики та руки - чорні від високогірського сонця на льодовиках, волосся у мене аж до того місця, де спина втрачає свою благородну назву, а черевики - зшиті дротом.

Йдемо проспектом Чуй (колишнім Леніна), а назустріч - два ефірні створіння жіночої статі, у прекрасних, легких сукнях іранського виробництва, гарно гаптованих і оздоблених, у золоті, карочі - як на 1992 рік - гламурні - хоч і слова тоді ще такого не знали. Ну, й найголовніше забув - типові киргизки, місяцеликі, з розкошеним розрізом очей...

Оглянули нас з ніг до голови. Тоді з голови до ніг. Тоді одна до другої повертається і каже:

- ТИ БАЧИЛА КОЛИ ТАКЕ ДИВО?
- ОЙ ЛЮДОНЬКИ!

Та й розреготалися тоненько-тоненько. Ми заклякли на місці, хоч ситуація була неприємною, але штатною. Проте нас вразило інше:

ВСЕ ЦЕ БУЛО СКАЗАНЕ ЧИСТІСІНЬКОЮ УКРАЇНСЬКОЮ МОВОЮ!

Ввечері колеги пояснили: навколо Ісик-Кулю є чимало українських сіл, у яких киргизи, що спустилися з гір і осіли там, непогано балакають українською. Потім я сам з такими спілкувався - у Покровці, неподалік від Пржевальська.

0

15

а реально там по Киргизії дикуном з палаткою мандрувати?

0

16

КитВасиль написал(а):

Мошчний атвєт!

А що поробииш? За свій кошт я за кордон не їздок (та й взагалі намагаюсь максимально використовувавати  в подорожах можливості професії). Подавав в Німеччину - компутер заглючив і через місяць після дед-лайна повідомив про помилку. Подавав в Угорщину - хотіли 300 евро оргвнеску. В Італію не подавав і виявилось, що правильно зробив, бо влетіли там в копійку. А ще мене колись обіцяли відправити в США, Індію, Литву та Аргентину, але до таких обіцянок раджу не ставитись серйозно, щоб потім не розчаровуватись.
А за свої гроші, якраще щось куплю, а не за візи та квитки викину. Окрім того, я хоч і не видатний зелений, але противник того, щоб літаком без потреби свою сраку по світу возити.

0

17

Чудотворецъ написал(а):

А ще мене колись обіцяли відправити в США, Індію, Литву та Аргентину

Ну, до обіцянок керівництва слід ставитися математично, а будувати хатку з каменю.

Себто: мати список публікацій понад 20 штук, з них бажано хоч  10 буржуйською мовою, а 5 у журналах хоч середньоєвропейського рівня, а не в українських спеціалізованих орнітологічних. Далі - мати контакти з усією спільнотою, знайти найбільш контактних та людяних з-поміж усіх одноразових американських друзів. Сформувати свою нішу таким чином, щоб не конкурувати ні з ким. Довести англійську хо до прийнятного письмового рівня. Вкладати власні гроші у поїздки на симпозіуми прийдеться. Можливо, економлячі на пиві та книжках. Бо все зав'язане на особистих контактах та зацікавленості.

Мені пощастило, що 90% моїх колег - мого ж віку, і у них був до мене неабиякий інтерес. Особливо до середньоазійських фаун. Тому я вкладав чимало саме в експедиції. Але все одно - раніше, ніж до 32 років мені розкрутитися не вдалося.

Олексу Гумовського, котрого дехто з вас знає за Радою молодих вчених при Інституті зоології, вдалося розкрутити дуже рано -десь на п'ятому курсі він зумів вибити молодіжний екологічний грант і уже на магістерський диплом підняв стільки типового матеріалу з Копенгагена та Стокгольма, що і дорослі окодеміки стіко не бачили.

Резюме. Закордон потрібен, як вода. До цього треба прагнути. Треба дбати про фундамент для розкруток, хай там що кажуть. Особисто я люблю талановитих розкиздяїв, але недовго. Мені більше подобаються люди, які з себе розкиздяїв тільки вдають, а коли закінчуються піятики, тихенько сідають за бінокуляр. Як той же Юрко Григорович замолоду - з будь-якого бодуна...

Проте зауважу, що кафедра зоології традицій розкрутки студентів не має, та й студенти не дуже про це дбають. Крім ВВСа, практично ніхто нікуди не їздить, та й останній - не завше по зоологічній лінії.

0

18

dracovolans написал(а):

а реально там по Киргизії дикуном з палаткою мандрувати?

Без даху - погано. Я там востаннє був у 1999. Іздив з повним боєкомплектом паперів від Інституту біології НАН КР. Здирництво колосальне буро й тоді, а зараз - як і у нас. Міліцейський рекет. Землі давно приватизовані. Проте, маючи певну суму, можна.

Набагато комфортніше і за ті ж гроші було їздити по Північній Греції поза туристичним сезоном. Транспорт (автобуси) і готелі на порядок кращі, і дешевші ніж в Україні. Кемпінги теж є. Проблема отримати нетуристичну візу.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-08 10:08:42)

0

19

ну гори ж не приватизують?... (маю таку надію)
а що про північ Греції? думаєте, студентський бюджет витримає таке випробування?

0

20

Дуже прикольно дикуном лазити пывденним Уралом, там , у заповідниках охорона не чіпає нікого, окрім.... егеж, зоологів, до мого товарища - кузюкознавця, з повним пакетом пісюлек від ЗІНу РАН , за сезон придовбуются по 7 - 10 разів, цікаві люди російські лісники..

0

21

dracovolans написал(а):

ну гори ж не приватизують?... (маю таку надію)

Вже приватизовано. Долини, де можна пасти баранів і кіз - усі приватні. Причому ледащі киргизи здають їх в оренду роботящим узбекам і таджикам-землеробам. Проте якщо прийти, засвідчити повагу акіму (старійшині), попросити у нього дозволу, попити чаю, або запросити у гості, погутарити, то можна домовитися.

dracovolans написал(а):

а що про північ Греції? думаєте, студентський бюджет витримає таке випробування?

Студентські бьюджети вувають найріжноманітніші. Не йдеться ж про стипендію у 150 грн? Хтось на заняття на своїх колесах їзде, а хтось має на прожер 5-7 грн на день.

Киргизія тепер стане не менш 500$ на особину (дорога, реєстрація, хабарі, їжа),  Греція, якщо поїздом і у травні - десь 500-700 євро на місяць. Але такі місця, як Олімп і ущелина Вікос того варті. Треба знайти спонсора і краще - офіційного, якийсь екологічний фонд абощо.

0

22

КитВасиль написал(а):

Крім ВВСа, практично ніхто нікуди не їздить, та й останній - не завше по зоологічній лінії.

Ну чому? ВВС їздить як по орнітологічній, так і природоохороннійй лінії. Подобайло по природоохороній лінії катаєцця. Он Матушкіна в Німеччину зачастила. Весною з кайфедри делегація в 6 осіб поїхала (там одних обсирантів було чотири душі). Я міг бути 7-м, але щоб мені там не казали про користь таких виїздів, шкода грошей. Одне діло коли дійсно є щось таке показати, що принаймні кілька людей "там" офігєють, то за таке кілька сотень евро не шкода. А коли чергові тези, які хоч і не являюцця цілковитим брєдом (а лише частковим), і знаєш, що там таких як ти будуть 99,999999999%, то з таким я лише за чужий кошт проїдусь. Таке я можу і тут видати.

КитВасиль написал(а):

що кафедра зоології традицій розкрутки студентів не має

А яка має?

А стосовно експедицій, то й в Україні є ще що досліджувати.

0

23

Чудотворецъ написал(а):

А стосовно експедицій, то й в Україні є ще що досліджувати.

А от це вже момент філософський, світоглядний.

Я набираю щороку на кілька статей матеріалу на ділянці від Лук'янівки до Дурки (Фрунзе 103).

Проте, панове зоологи: прошу вас: не обмежуйте себе.
Це як з ігуанами та рибами - якщо тримати їх в маленькому тераріумі чи акваріумі - вони припиняють рости.Бути маленьким вченим чи викладачиком - тільки матеріал псувати.

Не обмежуйте свою пристрасть до пізнання.

Світ, звісно, не перевернеться, якщо ви не побуваєте в пустелі Наміб або в Берлінському чи Британському музеї. А от ваша особиста зоологічна наука програє - оскільки широких узагальнень на вузькому матеріалі не зробиш ні хріна. І взагалі - якщо вчений живе не для науки - то на хвіга він живе?

Звісно, поки не станеш чимось і не матимеш чогось важливого, що варто сказати, то - Чудотворець Вікторовіч праві - соромно їздити на симпозіуми. В зоології можна стати ЧИМОСЬ не раніше 28-30 років, вона екстенсивніша - у неї довгі польові сезони. Але треба ставати чимось - щоб їздити по світі, і їздити по світі - щоб ставати чимось.

+1

24

КитВасиль написал(а):

в пустелі Наміб

Так туди ж кажись не можна? Там же леви і алмази.

КитВасиль написал(а):

Берлінському чи Британському музеї

Ось це звісно хотілося б, але тут точно треба шукати спонсора, бо не з нашими статками в Лондоні тиждень прожити.
Поїздки, звичайно, річ корисна, але ж і дорога. Чи не більш корисним було б використати ці гроші на придбання хорошого ноутбука,  GPS, закордонних визначників, оптики та інших речей, без яких нормальним сучасним науковцем буде ще важче стати?

0

25

Чудотворецъ написал(а):

хорошого ноутбука,  GPS, закордонних визначників, оптики та інших речей,

Парадокс у тім, що реальні пацани  :as:  ці речі купляють з грошей, зекономлених на тревел грантах...

Свого дубового Garmina я отримав як довісок до середньоазійського гранту, щоб на ДНК-проби координати чііпляти. Для зоолога надзвичайно корисеа річ, особливо у поєднанні з Google World.

Навужче місце - література. Вона найдорожча, як і у середньовіччя. Тут навіть їздячи по бібліотеках бажано мати і сканера з ноутбуком. Мона і цифровиком фоткати, проте виходить так суррогатно, що потім нічим не розпізнаєш. Правда, у мене сканер ледве не чверть 90-літрового рукзака займає. Я купив його у Берліні, щоб мати змогу не ксерити, а дешево сканувати, бо там сканера у відділі не було - бідність... А тоді додому відвіз.

Все інше все ж таки - понти.

Чудотворецъ написал(а):

Он Матушкіна в Німеччину зачастила.

Бо там є Стас Горб, і може підкинути ідей та підтримати. І дуже правильно робить. IMHO, це в сто разів важливіше, ніж покласти свої найкращі роки на вівтар педпроцесу і алкоголізму, як це зробили найталановитіші з зоологів кайфедри.

Я на жаль з імперіалістичними хребетниками і з орнітологами не в контакті, то ж практично зарадити нічим не можу. Та й, боюся, "этого добра у них на телевидении и без вас хватает", як казала Фрекен Бок Карлсону.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-09 09:40:23)

0

26

Garmin річ хороша, але якщо сучасний. Старі теж непогані... були... колись... Якщо Ви його отримали років 7-8 назад (здаєцця тоді Ви Середню Азію покоряли), то взагалі мови нема - тоді в цивільних приймачах навмисно закладали велику помилку. Гадаю, що якшо мені  щось і видадуть з обладнання, то хіба що лінійку, щоб штурпака міряти.

КитВасиль написал(а):

Все інше все ж таки - понти.

З усього іншого зосталась лише оптика. І якщо, можливо, ентомологу це понти, то для орнітолога це атрибут №1.
І якщо працювати в різних біотопах, то тут однією одиницею не обійтись. Я хоч науку підіймаю в лісі, але водко-болотні угіддя виходжу, щоб навчитись розпізнавати місцеву фавну і для цього мій бінокль не підходить треба мати трубу (не менше х40) зі штативом. І як показує досвід роботи із кайфедральним 40-кратним "отцом Ніконом", все-ж таки для нормальної роботи слід брати 80х. Тай лісовий бінокль мій хоч і непоганий, проте після того як подивився в Цейс...

0

27

Чудотворецъ написал(а):

Так а хто ж тоді буде після нас, якщо хтось не покладе себе на олтар педофілії?

Не знаю. Просто здається, що сформований ЮГ стиль роботи кайфедри дається взнаки. Я його з себе видушував по краплі десятиліттями. Але й досі в мені помітно неозброєним оком і неміряне розкиздяйство, і цинізм, і брак виховання.

А з кредитно-модульною системою все пішло глибоко у дупу.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-09 11:33:52)

0

28

Garmin? це що?
КитВасиль, респект!
Чомусь я особисто все частіше чую щось типу "тобі аби поїздити десь", "це ж наука, а не розваги". Але ж з чого крім цікавості розпочинається для студента наукові пошуки?

0

29

КитВасиль
а всілякі-там спонсори знаходяться після довгих пошуків, особистих знайомств і блукання по нету? чи є якісь реальні ідеї? особисто мені після блукання інетом все ж здається, що простіше проявити трохи фантазії і довести "студентський бюджет" до більш пристойного рівня ніж 400$ в рік.

0

30

dracovolans написал(а):

Garmin? це що?

Garmin - це один з відомих брендів GPSок. Важчелезна така дура, з півцеглини, на 4 батарейках АА.

0


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Гноярка » Закордон - опитування