Міфи і легенди канівської практики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Канівська практика » Дайош екологічний підхід до навчальної практики!


Дайош екологічний підхід до навчальної практики!

Сообщений 1 страница 15 из 15

1

N.B. Тут і далі термін "екологія" вживається в класичному змісті (як наука, що вивчає відносини живих організмів та живих систем з навколишнім середовищем), а не в розумінні "природоохорона".
Унікальність практики в Каневі полягає в тому, що на порівняно невеликій території, в польових умовах, збирають матеріал представники різних природничих наук. Це дає змогу не просто кожному вивчати якесь явище, а вивчати з розумінням того, що його супроводжує. Мені, наприклад, в моїх дослідженнях птахів лісових екосистем (на прикладі грабової діброви КПЗ), знадобились результати праці метеорологів, гідрологів та ботаніків.
Але в більшості випадків, наукову діяльність в КПЗ ми проводимо, як правило, самі по собі. Тоді як наявність хоча б внутрішньофакультетських (а тим більше міжфакультетських) робочих  груп підвищила наукові дослідження природничників КНУ на якісно новий рівень.
Ще одна мисля з приводу практики в Каневі. Природа – штука динамічна, вона перебуває в постійних змінах, в тому числі й сезонних. Але ж ми, як правило, досліджуємо природу лише тоді, коли тепло й сонячно. Коли йде злива чи тріщать морози, ми кажемо, що "природа спить" і гріємось хто чим може. Але природа ніколи не спить. Вона змінюється, вона прискорює чи сповільнює свою діяльність але ніколи не зупиняється. Побачити ці зміни – чи не було б справжнім екологічним підходом до вивчення природи. Студенти-біологи в Каневі на практиці, так би мовити "в полі", вивчають різноманіття флори та фауни Середнього Придніпров'я. Літнього... Для переважної більшості осіння, зимова та весняна природа відома лише з книг і це звичайно великий мінус випусникам КНУ. Я не вважаю, що слід виловлювати всіх підряд першокурсників та в січневі морози їх в Канів везти. Але, на мою думку, тижневі поїздки старшокурсників зоологів та ботаніків в Канів весною, восени та зимою будуть корисні і не особливо драматичні для основного навчального процесу. Ще за СРСР, у зоологів була зимова практика під час зимових канікул. В 2004-2006 роках зоологи організували три зимових та два осінніх виїзди. Проте це були не офіційні практики, а, так би мовити, ознайомчі екскурсії, організація яких базувалась виключно на ентузіазмі учасників. Ось тільки здається мені, що одним лише ентузіазмом довго не протримаєшся...

0

2

Так як Канівський заповідник всеж-таки відноситься до Університету, то доцільно було б там зробити таку базу, де б кожен бажаючий студент чи хтось-там міг працювати. А я не пригадую щоб там хоч один компьютер стояв. Зараз така картина - приїджає людина працювати, збирає якийсь час матеріал, а потім - до Києва, писати роботу. Якби прямо там на місці хоча б був комп. клас, інтернет, тощо , то б єфективність наукової роботи була б набагато вище...

0

3

Саме цікаве те, що зараз студенти своєю "продвиністю" вже опережають універ. Цього року в кількох студентів були ноутбуки та КПК. Що ж далі буде? Але слід віддати "должне" заповіднику - коли студенту конче необхідно відіслати е-мейл, то адміністрація заповіника це дозволяє. Хоча... все одно зараз студентство йде попереду прогресу. Можливо, колись ми будемо до них звертатись за допомогою...

0

4

Ну студенти може й продвинуті, але школяри (на щастя, чи на жаль) ще не дуже...
Я наприклад своїх лоботрясів пугаю тим, що буду інетівські посилання у списку літератури (вони роботи пишуть на МАН) перевіряти своєю мобілкою (бо там у мене є вап\жопорез).
Так вони вірять, працюють...
Студента я б так не розвів.

0

5

Да п'ять років в заповіднику та ще й не те що в докомпутерну, а, мабуть, в заповднику в догазетну епоху було важкувато. Хоча, якби зараз мені таке запропонували я б задумався, перш ніж відмовитись.
Ви ото згадали Кришталя і раболаторію. Останні десять років її більш знали як Вервесятник, хоча сам ЮГ називав її Горище імені Юрка Григоровича Вервеса. Після того, як ЙУХ покинув стіни нашої альма-матері, знову відродилась назва будиночок Кришталя. Проте оскільки багато студентів є російськомовними  :threaten: , і хто такий Кришталь не знають і не хочуть знати (хоч в Києві під його бронзовим погруддям не один блок скурили), то вони назвали цю споруду Хрустальный домик і щиро дивувались, коли ми почали сміятись почувши таку назву.

КитВасиль написал(а):

Спілкування виключно з лаборанткою Лідою-З-Пекарів

Будь-ласка з цього місця в подробицях.

КитВасиль написал(а):

А найгірше ентомологам

Чому, я був на трьох зимових виїздах, то там ентомолагам роботи фатало, кузьки були а деякі навіть при мінусовій температурі на сонце вилазили.

КитВасиль написал(а):

вороже ставлення заповідницьких

Тай зараз ворожого ставлення серед співробітників КПЗ не відчувається. Радше або нейтральне або позитивне. Згадується, як вирішили ми ото Шевчику кіоск розмалювати, а потім це діло відмітити (фотозвіт тута ). Ідея була така: ніхто не скидується, нікого особисто не запрошуємо. Приходить хто хоче і з чим хоче. І так чудово посиділи, що вирішили цю традицію увіковічнити. Так хто цього року нагадав про неї? Шевчик Василь Леонович, який оголосив, що сьогодні жінка варить плов і пече біляші. А от більшість викладачів забулось, забулось... Треба наступного року виправитись (хоч і невідомо чи буду я ТАМ наступного року).
А так загалом, в спілкуванні із заповідницькими нині звичайно відчувається, що ми трохи з різних "ячєєк общєства", але це ніяким чином не заважає діалогу.

0

6

Чудотворче, ту я Вас підтримую на 100 %, сама си подивую. Як колись буде трошка чису, я розкажу, що думаю з отої горорини.

0

7

В нас все стандартно: якщо хочеш зробити щось, зроби це сам. Тому пропоную подумати над проблемою подібного підходу усім, кому не байдуже. ДУмаю, і вирішити це все можна.

Отредактировано valear (2007-09-24 16:41:05)

0

8

аго - гов, де всі?!
повернітеся, друзі мої.

0

9

valear написал(а):

якщо хочеш зробити щось, зроби це сам

На жаль, якщо робити щось самому, то або буде мало ефективно через відсутність однодумців, або взагалі ніяк, тому що будуть крутитись такі "помічники", що не нарадуєшся.

Medin написал(а):

аго - гов, де всі?!
повернітеся, друзі мої.

Осінь... Всі порозлітались. Он і горобці спробували помігрувати, але як завжди обійшлися кочівками.

0

10

Так... якось усіх поморозило трошки...

0

11

SernaТа воно ж не холодно.

0

12

Чудотворецъ написал(а):

Всі порозлітались. Он і горобці спробували помігрувати, але як завжди обійшлися кочівками.

Се ж Горобці - справжні патрійоти!!! Як ото в пісні: "Як то добре, що ти, друже, любиш Україну... ", так і все їм рідне: і сем'я, і родина, і рідна домівка - форум!!! І за собою люд ведуть, бо хто ж як не вони і сороки, всему темному лісу правду сповістать, а про що - то вже не є так важливо!

0

13

Правда, шось я останнім часом в цю домівку рідко навідуюсь...
Як власне і в реальну домівку...

Medin написал(а):

І за собою люд ведуть, бо хто ж як не вони і сороки, всему темному лісу правду сповістать, а про що - то вже не є так важливо

Ну, якшо я всю правду сповіщу про всіх, то, гадаю, жити мені залишиться декілька пікосекунд.

0

14

Чудотворецъ написал(а):

Ну, якшо я всю правду сповіщу про всіх, то, гадаю, жити мені залишиться декілька пікосекунд.

Менше знаеш -- краще спиш :alkapone:  :)

Medin написал(а):

Се ж Горобці - справжні патрійоти!!! Як ото в пісні: "Як то добре, що ти, друже, любиш Україну... ", так і все їм рідне: і сем'я, і родина, і рідна домівка - форум!!! І за собою люд ведуть, бо хто ж як не вони і сороки, всему темному лісу правду сповістать, а про що - то вже не є так важливо!

Ну горобці -- не символ України, проте їх можна сміливо назвати "народними птахами". Вони хоч кращі за голубів, і більш, так би мовити, інтилігентні пташки -- на голову не гадять:) і своїх побратимів не б"ють до смерті.... Правда, мають тенденцію поселятись у трубах газових котлів....

Отредактировано valear (2007-10-05 19:04:29)

0

15

Да простить мене адміністратор за флуд, алея вам скажу, що горобці- то є горді птахи, які літають понад хмарами і нікого не бояцця!

0


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Канівська практика » Дайош екологічний підхід до навчальної практики!