Міфи і легенди канівської практики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Канівська практика » Канівська топоніміка


Канівська топоніміка

Сообщений 1 страница 21 из 21

1

Колись планував зробити статейку з цього приводу на Каневалі, але вирішив, що для нормальної статейки слід ще добрати матеріалу.
Але чому б не створити тему і спільними зусиллями зібрати хто що знає про назви в КПЗ і в Каневі. Окрім того, що Шаленій білці буде пізнавально (про Версаль же знадобилось)
Що знаю я:
Арарат - чотирьохповерховий гуртожиток де на 3-4 поверхах живуть переважно першокурсники і на 2-му начпрактики. 1-2 поверхи відведені під адміністрацію заповідника. Названий так географами, бо до нього важко без звички підійматись (під кінець практики нормально)

Версаль - двохповерховий гуртожиток, де живуть переважно старшокурсники та деякі викладачі. Названий так географами, бо на відміну від Арарату має балкон і колони.

Кімната з привидами - кімната в Версалі на першому поверсі навпроти туалету. Названа так біологами в 1994 році, бо там жив фізрук, який втонув. В кімнаті всю практику ніхто не жив, але чули дивні звуки.

Красна площа - так називався в 2000 році майдан між столовою та Арартом, де проводять лінійки. Парадоксально, що в 2000 році цю назву освоїли всі і відразу. А потім вона так само швидко забулась.

Хрещатик - площа на території садиби заповідника, відразу після вїзду за ворота. Чому так названий невідомо. Можливо, тому що колись була головною площою і там проводили лінійки.

Ресторан - майданчик-клумба біля Хрещатика. Названий так зоологами другокурсниками в 2009 році, бо вони там по вечорах засідали.

Фінляндія - віддалена місцина на садибі заповідника, де живуть виключно викладачі та аспіранти. Названа так географами, томущо являє собою три будиночки аля-фінські.

Фінський пляж - ділянка узбережжя Дніпра, якщо спуститись з Фінляндії і пройти за камяну шпору в сторону Канева. Найкращий спосіб накликати гнів богів - куйовдитись на фінському пляжі.

далі буде.....

0

2

Чудотворецъ написал(а):

Кімната з привидами

Жив в ній три рази (всі - на осінніх практиках)..і кожного разу на одному й тому ж ліжку))))

Чудотворецъ написал(а):

Красна площа

???? Не знав))) ...ну і добре, що не прижилась)

Чудотворецъ написал(а):

Ресторан

теж не знав...ми називали то місце - конюшня...

Чудотворецъ написал(а):

Найкращий спосіб накликати гнів богів - куйовдитись на фінському пляжі.

о да...це точно...мав колись таку необережність...купатись там))))

0

3

А ще була одна назва...яка не прижилась...площа Горобця)))) - стоянка для авто ліворуч (якщо стояти лицем до головного входу) від Арарату))))

+1

4

Велике дякую, шановний Чудотворецъ, за створення цієї теми! :crazyfun: Гениально!!!!) Особенно гениально: Арарат, Фінляндія, Фінський пляж... :rofl:

А у нас тоже есть свои названия некоторых мест (БИОФАКА) Но мы употребляем их редко и в пределах группы :D
Созданы спонтанно и почти без логики))))

Кофейный автомат - буржуазная поилка
Напитки, производимыи им - буржуазное пойло
Конференц.зал на 4-этаже - сонное царство (т.к. там у нас проходят лекции по истории, на которых все либо спят, либо заняты соими делами)
Аудитории 212 и 215 - междумирия
4 этаж - ад (т.к. мы не очень любим ботанику)
3 этаж - рай
5 этаж - 7-ое небо
Экологический корпус - забытая (или заброшенная) крепость
Хим.корпус - желтый дом

Еще есть нектрые названия, но я их не помню... :blush:

0

5

Эм... давно хотела спросить, но вот не знала, в какую тему этот вопрос всунуть... Так как подходящей темы нет, спрошу тут:

http://kanevala.narod.ru/sweden.htm

Кто такой ШВЕД????????!!!!!!!! а? :unsure:

0

6

Шалена Білка написал(а):

3 этаж - рай

- повернемось до цього, коли Ви будете на 3-4 курсах

Шалена Білка написал(а):

Экологический корпус - забытая (или заброшенная) крепость

Щось в цьому є... І я в 19 кімнаті заброшеной крепости як "древних ратей воин отсталый, к этой жизни затая вражду, сумашедших пиров Валгаллы прежних битв и пиров я жду"

Raven_sp написал(а):

теж не знав...ми називали то місце - конюшня...

Конюшня - то теперішня раболаторія вищих ботаніків. Там раніше була дійсно конюшня (або не там, але безпосередньо поруч). Ресторан - то клумба біля Хрещатику, а Конюшня - будівля.

Білка, ще є Зелений корпус - парк Шевченка навпроти Червоного корпусу. Там самі цікаві пари.
Швед - то такий митець із кафедри ботаніки. Оскільки пуста сором'язливість не в його характері (м'яко кажучи), то, гадаю, що він не розстроїться, якщо я видам його справжнє ім'я. Сенчило Олександр Олексійович!

0

7

Чудотворецъ написал(а):

повернемось до цього, коли Ви будете на 3-4 курсах

Заинтриговали...)))

Чудотворецъ написал(а):

Сенчило Олександр Олексійович!

Такого пока не знаю...(((((((((((((((

0

8

Как можна перепутать наш РЕСТОРАН с конюшней???? ужас!!!!!!

Жизненно важно для первокурсника знать, где покупать пиво. Это не реклама, а добрый совет: ибо в Джерельці пиво действительно вкуснеее.... вспомнить хотя бы тот день, когда оно там кончилось, и пришлось бежать в синий (т.е. второй) ларек..... тогда контраст был сразу заметен...эти лица, страдальчески направившие свои взгляды в сторону, откуда приедет машина и привезет свежее пиво, вот это была катастріфа!!!!

0

9

Вау значит я небожитель седьмого неба))

0

10

)))))))))))))))))))))))

........а мы сидим в аду и мечтаем "вот бы вверх или вниз" ))))))))))

0

11

Шалена Білка
Мечтательно приходите к нам на вирусологию.

0

12

Вариант хороший)))) Но я на ЗООЛОГИЮ хочу))))))))

0

13

Класна темка, однАко..! :crazyfun:

Экологический корпус - забытая (или заброшенная) крепость

Це точно... Приходиш зраночку на фізику в екологічний, у корпусі пууусто, тільки на вахті чується чийсь голосок "Студєнческій прєд'явітє.." Вилазиш на 4-й - і там пусто, почуваєш себе тАким самотнім в сєй "крепости", поки не прийдуть одногрупнички...
Доречі, коли в екологічному буває "аншлаг" (по кількості студентів)..? І хто, крім зоологів, там займається?

Вариант хороший)))) Но я на ЗООЛОГИЮ хочу))))))))

Повністю солідарна))))))))))) Хоч вибір зробити тАк важко :rolleyes: , хоча...зоологія - то "призванІє"..! (чи як?)

0

14

=Fidelia= написал(а):

Доречі, коли в екологічному буває "аншлаг" (по кількості студентів)..?

Коли 24 грудня Серебряков проводив модуль по екології в раболаторному корпусі, то сам бачив - студентів набилось стіки, що вже на колінця один одному лізли. 5 чоловік довелось садити на подіумі актового залу. І це ж був лише один потік! Не прийме той актовий зал всіх, якщо прийде хоч 90% потоку. Єдиний порятунок - що 90% навіть на контрольні не набираєцця.

=Fidelia= написал(а):

Доречі, коли в екологічному буває "аншлаг" (по кількості студентів)..? І хто, крім зоологів, там займається?

Вірусологи забігають, здаєцця інколи біохіміки. В самій раболаторії зоологів (не студентів) працює вже мало. Більшість авдиторій роздано іншим кафедрам або здано в аренду.

0

15

Окремої розповіді заслуговує топонім "Тропа Хо Ши Міна". Це доріжка, якою колись намагалась піднятись групка студентів із В'єтнаму, але оскільки дійство відбувалось після зливи, а в'єтнамці були, як то не дивно, у в'єтнамки взуті, то підйом дався їм з численними втратами взуття і товаришів. Деякі настільки загрузли у багнюці, що самостійно не могли з неї вилізти (принаймні так розповідають). Підйом по слизькій стежці відбувався в режимі танго: крок вперед, два назад. Одним словом - діялось щось настільки страшне, що було прийняте рішення увіковічнити назву цієї стежки. На конкурсі переміг варіант "тропа Хо Ши Міна", оскільки сходження в'єтнамців по ній в загальних рисах відображало весь шлях їхнього народу під мудрим керівництвом Хо Ши Міна.
На жаль, тепер, через 30 років після описаних подій ця історія дещо трасформувалась. Парадоксально, що сама назва збереглась, а ось що саме назвати даним топонімом - існує три версії. Дехто стверджує, що так слід називати тропку, яка веде від місця на дорозі із знаком КАНІВ до Версалю. Тропка та дійсно після дощу аж занадто аварійна, але коротка. Дехто так називає спуск від Фінляндії до Фекалки (то насосна станція, яка розташована на дорозі прямо під Фінляндією і посилює перекачку лайна з міста на відстійники, часом досить неприємно посмердює). Але питання: чого б ото в'єтнамці лізли до жителів Фінляндії? Отримати бамбуковими палицями по п'ятках, як-то практикував Хо Ши Мін?
Найбільш вірогідна версія Лопарева, який приблизно в ті епохи проходив практику. Він стверджує що Тропа Хо Ши Міна - це підйом від Амазонки (традиційне місце вечірніх посиденьок біля вогнища на березі Дніпра) до садиби. Щоб попасти на цю тропку слід, вийшовши центральним входом Арарату звернути праворуч (те що Raven озвучив як площа Горобця (прекрасна, милозвучна назва!!!!)) і пройти стежкою в хащу (ще не ліс, але схоже). Стежка проведе вас вздовж городів, загубицця в кропиві, але при бажанні можна буде віднайти її потім, коли вона утворює спуск до Дніпра. Схоже, що останнім часом нею дуже рідко користуюцця, бо щось вона з кожним роком все більше дичавіє. Цією стежкою можна суттєво скоротити (не менш як на 10-15 хв) підйом з Амазонки до Арарату. Хоча коли нею таскаєш студентів, то декому цей підйом видаєцця чимось співставимим із зимовим нічним сходженням на К2. Тому, цілком ймовірно, що саме то і є істинна тропа Хо Ши Міна.

0

16

Ну да, и нас рассказывали, что тропа Хо Ши Мина - это как раз с Амазонки до Арарата. Там еще по пути такие суровые опийные маки растут, прям песня)))

А, в экологическом все действительно немного грустно... На 1 курсе мы туда на культурологию ходили. Так, на модули там было довольно много людей. Тоже "на сцену" сажали. На втором ходили на укр. мову. А, недавно вон, на вирусологии ходили на электронный микроскоп смотреть. И все также грууустно((
Хотя, не, один раз зашли - было весело, но то так, давно и почти неправда=) :rolleyes:

0

17

Да... Саме доріжкою Хо Ши Міна з групою спускалися на Амазонку. По дорозі нам Лукашов якусь байку про цю тропку...
Доречі ця доріжка ж не єдина, є ще ж якась тропка за метеостанцією, вона виводить прямо на дорогу, навпроти великих літер "КАНІВ". Ми нею рази зо два "користувались"...
Мабуть є якісь ще...

0

18

Чудотворецъ написал(а):

Білка, ще є Зелений корпус - парк Шевченка навпроти Червоного корпусу. Там самі цікаві пари.

Обожаю этот парк))))

=Fidelia= написал(а):

хоча...зоологія - то "призванІє"..! (чи як?)

Наверное призвание)))) Меня она призвала еще в детстве... эх...как же я мучала бедных ящерок... :rolleyes:

Так что я давно решила, что пойду на зоологию...  А я вперта, пока не возьмут - не успокоюсь. Хотя...мне еще рано думать, куда идти...  :) Кстати, а на кафедру зоологии тяжело попасть?

0

19

Шалена Білка написал(а):

Наверное призвание)))) Меня она призвала еще в детстве... эх...как же я мучала бедных ящерок...

Мабуть "юні зоологи" в дитинстві всі такі... Те саме і по собі пам'ятаю. Зараз родичі шуткують "Ну як, багато ящірок на балконі живе..?!"  :confused: ^^

Шалена Білка написал(а):

Кстати, а на кафедру зоологии тяжело попасть?

Після зимової сесії побачимо..))) Мабуть все залежить від конкурсу, який складається по кількості поданих заяв на дану кафедру. Ох, відчуваю що цього року набереться більше 10-ти (якщо не більше) студентів... Та і взагалі, кого не спитаю, майже кожен задумується про каЙфедру зООлогІї)))

+1

20

Чудотворецъ
Да ми туди набігаємо на мікроскопчік та і деякі пари є)

0

21

=Fidelia= написал(а):

оречі ця доріжка ж не єдина, є ще ж якась тропка за метеостанцією, вона виводить прямо на дорогу, навпроти великих літер "КАНІВ". Ми нею рази зо два "користувались"...

То - тропа Мікропілє. Названа так, тому що колись студенти і викладачі жили у Версалі, а студентки в Арараті. Оскільки офіційна дорога до Арарату перекривалась спеціально навченою зондер-командою викладачів, то особливо спраглі по прекрасному студенти добирались до студенток цією обхідною тропкою.

Puma написал(а):

А, в экологическом все действительно немного грустно...

Раболаторний корпус - саме чудове місце в Києві!!! Чи знаєте ви як чудово засніженим вечором працювати в ньому, перечікуючи вечірню годину-пік в транспорті! І взагалі як в ньому чудово!!!

Шалена Білка написал(а):

Кстати, а на кафедру зоологии тяжело попасть?

практично неможливо. Та на будь-яку кайфедру майже завжди можна потрапити, якщо середній бал біля 4. Тільки інколи бувають випадки як в 2002 на генетику подали 3 людини, тому набору того року не було, а на бтх 60 заявок (взяли 11 з яких протягом навання 5 перевились на інші кафедри).

0


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Канівська практика » Канівська топоніміка