Міфи і легенди канівської практики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Теревені » Що таке є біофаком?


Що таке є біофаком?

Сообщений 151 страница 180 из 290

151

Сьогодні прочитав в газеті ВВ за 12 грудня (не питайте, чому лише сьогодні) напершій сторінці ж розцінки сесії на біофаці КНУ. Виявляєцця залік у нас коштує 50-60$, "задов" 75-80$, "добре" 100$, "відм" 200-250$!
Де вони такі ціни взяли?!
Я теж хочу!

0

152

Ого, ну і ціни, бідні студенти!

0

153

Чудотворецъ написал(а):

Сьогодні прочитав в газеті ВВ за 12 грудня (не питайте, чому лише сьогодні) напершій сторінці ж розцінки сесії на біофаці КНУ. Виявляєцця залік у нас коштує 50-60$, "задов" 75-80$, "добре" 100$, "відм" 200-250$!
Де вони такі ціни взяли?!
Я теж хочу!

Не знаю... Думаю, може Костянтинівну питали?

0

154

Тю, а хто ж такі таємниці видає?... Невже сесія подорожчала і хтось журналістам пожалівся?

0

155

dracovolans написал(а):

Тю, а хто ж такі таємниці видає?... Невже сесія подорожчала і хтось журналістам пожалівся?

Може, це вже така бренд-кампанія перед сесією....

0

156

Виявляєцця залік у нас коштує 50-60$, "задов" 75-80$, "добре" 100$, "відм" 200-250$!

Дорого, а на якому місці ми по показникам. Економісти чи правовики напевно попериду?

0

157

Та брешуть журналюги, як совєтське радіо! Нема в нас таких цін... ех...
Є в нас звичайно любителі зібрати мзду, а дехто ще й може по общазі агента пропустити з рекламною акцією, але таких не так вже й багато. Набагато більш поширене явище, коли хтось за когось замовляє добре слово. Таке звичайно, розповсюджене. Інколи за це можуть дати пляшку, але це так - в знак поваги та вічної дружби. Але, звісно, що ось так просто прийшов студент і суне викладачу гроші або пляшку - то на таке не кожний піде (якщо тіко сума не буде наближатись до вказаних в газеті цифр).
Вирішив знайти вам в Нетрях цю статейку і виявив цікаву штуку
Ось сама стаття: http://kpk.org.ua/2007/12/13/vzjatki-gl … gadki.html
А тепер порівняйте її початок з ось цією: http://www.courier.com.ru/cour0612/3500.htm
Нелюди! Мабуть зараз в ВВ листа напишу!
"Счастья нету - пишу в газету"

0

158

Чудотворецъ написал(а):

Та брешуть журналюги, як совєтське радіо! Нема в нас таких цін... ех...
Є в нас звичайно любителі зібрати мзду, а дехто ще й може по общазі агента пропустити з рекламною акцією, але таких не так вже й багато. Набагато більш поширене явище, коли хтось за когось замовляє добре слово. Таке звичайно, розповсюджене. Інколи за це можуть дати пляшку, але це так - в знак поваги та вічної дружби. Але, звісно, що ось так просто прийшов студент і суне викладачу гроші або пляшку - то на таке не кожний піде (якщо тіко сума не буде наближатись до вказаних в газеті цифр).

Мо" і брешуть, щодо цін, але таке все-ж є. І в універі в цілому зокрема. Пальцями в людей тикати не буду

Отредактировано valear (2007-12-20 16:30:03)

0

159

Чудотворецъ написал(а):

http://www.courier.com.ru/cour0612/3500.htm

Не відкривається ссилка. Що там є?
До речі оригінал статті http://vvnews.info/article.aspx?a=2349

0

160

Чудотворецъ
Пропоную для цього розвернути дискусію. Відкриту. (щодо хабарів)
dracovolans
За ссилку щире дякую...

0

161

і про що тут дискутувати? завжди буде той, хто спокуться на хабар, і той, кому лінь (нема часу) вчитися. це явище зникне, можливо, коли наші внуки будуть здобувати знання.

0

162

valear написал(а):

Чудотворецъ
Пропоную для цього розвернути дискусію. Відкриту. (щодо хабарів)

Зіронька написал(а):

і про що тут дискутувати? завжди буде той, хто спокуться на хабар, і той, кому лінь (нема часу) вчитися. це явище зникне, можливо, коли наші внуки будуть здобувати знання.

Як по мене, то можна трохи погуторити.
1. Наприклад я вважаю абсолютно нормальним явищем так зване "кумовство". Бо якщо, наприклад мій брат захоче, щоб його чадо навчалось на біофаці - я йому допоможу. А якби Ви зробили? Якщо Ваш рідний племінник знає предмет на "задов", то невже Ви йому "відм" не поставите? Окрім того, якщо я буду дуже чесним і справедливим, то мої студенти вовком взвиють від отриманих оцінок, бо предмет на "відм" знають одиниці (признаюсь, що я і сам не на всі питання студентів можу відповісти, особливо із зоології бх, яку зара вимушений вести). Це нормальні людські відносини і тут фанатична справедливість ні до чого.
2. Я непідкупних людей на біофаці не знаю. І навіть ті які дуже пишаються своєю славою непідкупних дуже легко купляються за декілька дешевих компліментів. Просто хабар - це не завжди гроші або "поляна".

0

163

dracovolans написал(а):

Не відкривається ссилка. Що там є?

От... Сервер накрився.

0

164

Чудотворецъ написал(а):

А якби Ви зробили? Якщо Ваш рідний племінник знає предмет на "задов", то невже Ви йому "відм" не поставите?

А для чого в такому разі йому відмінно? Я б не поставила. Існує така думка, що навчитися вибивати бали - це такий собі предмет "школи життя". Навчився, а потім і в дорослому житті домовитись з людьми простіше буде. Але ж хіба це так? Тим більше, що на біологічному отримати добре - це просто на пари ходити, задовільно - навіть ходити не треба, ну хіба що на відмінно дійсно вчитися треба і на пари ходити.
Чудотворецъ А що Ви відповідаєте студентам, якщо не знаєте відповіді на питання (з предмету)? Вигадуєте щось? ;)

0

165

бгг... ну насчёт комплиментов... есть комплименты, а есть личности, у которых длинный, так сказать, вкусовой анал-лизатор. Не будем показывать пальцем, но когда у жёлудя-ребёнка-дуба откуда-то вырастают "4" при среднем балле одногруппников "2.5", это повод задуматься.

0

166

dracovolans написал(а):

А що Ви відповідаєте студентам, якщо не знаєте відповіді на питання (з предмету)? Вигадуєте щось?

Є доволі жестикулятивний анекдот про те, як саме кожен з викладачів кайфедри зоології (тоді ще бхр) відповідає на студентське запитання "а що це за комаха?" Принагідно, як буду на фаці, розповім.

dracovolans написал(а):

Тим більше, що на біологічному отримати добре - це просто на пари ходити, задовільно - навіть ходити не треба, ну хіба що на відмінно дійсно вчитися треба і на пари ходити.

Ну, не завжди, не завжди... Неофіти, котрі не знають цих правил гри, часто починають так дерти шкуру на практичних і семінарах, що і на трійку доволі пристойним скубентам не вистача. Я навіть не про неврівноваженого Кудіна, а про цілком собі "нормальних" Л.Б.Синельник і Ю.В.Проценка, результати по групах (точніше по студентах-"середнячках") у яких відрізнялися на 10-15 балів від сусідніх груп у гірший бік...

Комусь стрес у кайф, а за декого з наших студентів я дійсно  боюся - коли викладач протягом семестру тричі міняє правила гри, це викликає психоз.

І я ніколи не погоджуся з тим, що люди, котрі не витримують великих інтелектуальних навантажень, не можуть працювати у науці. Так що той дикий відбір, котрий часом влаштовують "асистентки-успішниці", ні в якому разі не виявляє найкращих.

А щож до "анал-лізаторов", то я особисто з насолодою їх нищу. Бо з них виростають політики.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-23 19:49:22)

0

167

dracovolans написал(а):

Існує така думка, що навчитися вибивати бали - це такий собі предмет "школи життя".

Так-то-воно-так,так отримують оцінки ~ 50 % відмінників. Як казав хтось з біофаківських классиків - " ПЕРШИЙ СЕМЕСТР НАВЧАННЯ ПЕРШОКУРСНИК ПРАЦЮЄ НА ЗАЛІКОВКУ, НУ А ДІЛІ 3,5 РОКИ ВОНА ПРАЦЮЄ НА НЬОГО" ;)  Люди, хіба з цих "відмінників" буде "інтелектуальна еліта нації"??? :nono:  Ніфіга! У Європі, та й в ПРОКЛЯТІЙ АМЕРИЦІ,  вибивання своїх оцінок навіть у снах не бачуть, і списувати не вміють - от відповідно і живуть у ЄС...

Nefarious написал(а):

бгг... ну насчёт комплиментов... есть комплименты, а есть личности, у которых длинный, так сказать, вкусовой анал-лизатор. Не будем показывать пальцем, но когда у жёлудя-ребёнка-дуба откуда-то вырастают "4" при среднем балле одногруппников "2.5", это повод задуматься.

Ну а такие выходки просто возмутительные для вуза №1 в Украине - есть на факультете такие особы, у которых родители не просто по своему предмету ставят что НАДО, а еще ходят хлапочут по остальным, и выходит так, что на сложных лекторских модулях ( б/х, матметоды...) эти личности набирают выше всех, хотя особой одарённости по сиим предметам общественность за ними в упор не наблюдала! Однозначно - здесь замешаны высшие силы! :svyst:  :P

+1

168

konsument
+1! Дайош хабарників в біореактор! Тих, хто дає хабар, туди ж! Звичайно, завжди знайдуться зацікавлені у хабарі з обох сторін (і студент, і викладач); тому боюся, що в абсолютному плані хабарництво незнищенне... Але якщо з цим явищем не боротися, воно процвітатиме (і процвітає!) з нашої мовчазної згоди, набуваючи масового характеру. І вийде, що найвищий середній бал матимуть не найрозумніші, а найбагатші і найлінивіші студенти. Потім ці люди підуть в магістратуру, в аспірантуру, викладатимуть, і теж братимуть хабарі, як брали колись у них... От такий от замкнений цикл виходить, вирощування собі подібних... І як подумаєш... ці люди потім робитимуть Українську Науку... гидко...А після цього ми жаліємось , що українська наука, пробачте на слові, в задниці глибокій знаходится, плачемо і мріємо про українську науку на Світовому рівні. Мрії так і залишуться мріями, якщо не діяти і не прикладати зусиль.
Довести хабарництво, тимбільше піймати на гарячому, досить важко, оскільки, як правило, обидві сторони зацікавлені, але от як вже піймали, карати слід показово і дуже жорстоко... І студента, і, перш за все, викладача. Що нікому не хотілося хабарі брати. Якщо ніхто не братиме хабарі, то ніхто й не даватиме...
Отже, тут я прихильник радикального підходу.

Чудотворецъ
Кумовство... Це трохи окрема розмова, але в певному сенсі воно близьке до хабарництва.

Отредактировано Terbern (2007-12-24 03:14:03)

0

169

Terbern написал(а):

Але якщо з цим явищем не боротися, воно процвітатиме (і процвітає!) з нашої мовчазної згоди, набуваючи масового характеру.

Погляд з певної відстані.

Статус кво - абсолютне хабарництво на факультеті набагато нижче, ніж в усіх інших державних інстанціях в середньому по Україні. Факультет - відкрита система (а значить, за умов вигідності навчання може бути набагато гірше). Вона живе за законами ("по понятіях"), світу, в якому існує. Більшість культурних (етичних, юридичних, освітніх) цінностей важко створюється, але легко руйнується. Залишки розповзлися дуже швидко у 90-і рр.

Проте були і циніки, котрі щиро цінували справді здібних людей, а на усіх інших просто збагачувалися.  Під час їхнього завідування ці засади стали загальними. Просто хтось менший цинік, хтось більший. Але до "блатних" діточок ставляться зі зрозумілою зневагою, зрозуміло, якщо ті замостійно не борються.

Але - де є наука, там існує і подальший фільтр. В біології бути ученим фінансово невигідно, тому академічні аспірантури все ще відносно незаангажовані.

Я можу судити про це, оскільки протягом останніх 6 років приймаю іспити. Планка зараз дуже невисока - бо власне, з зоологічних дисциплін вступають переважно випускники провінційних педінститутів. Є толкові, але рівень загальної підготовки все одно нижчий, ніж те, що я спостерігаю тут на біофаці.

Тому все ж таки бажано, щоб ваші майбутні екзаменатори знали вас з кращого боку задовго до іспитів, бо це важливіше за формальний екзамен. В аспірантуру бажано відбирати не за оцінками, а за повним зрізом особистностих характеристик (мотивація до науки, здатність до роботи в команді, здатність до самостійної роботи, RAM, кількість ядер у процесорі, тощо)...

Прикро, що комусь брак балів може стати на заваді при вступі на вимріяну кафедру або в магістратуру. Проте, якщо правильно розподілити зусилля, це можна зкорегувати. Якщо аспірантура перестане бути захистом від армії, у неї йтиме ще менше публіки.

тому -

"Делай что должен, и будь что будет"

Отредактировано КитВасиль (2007-12-24 11:38:38)

0

170

Чудотворецъ написал(а):

Якщо Ваш рідний племінник знає предмет на "задов", то невже Ви йому "відм" не поставите? Окрім того, якщо я буду дуже чесним і справедливим, то мої студенти вовком взвиють від отриманих оцінок, бо предмет на "відм" знають одиниці (признаюсь, що я і сам не на всі питання студентів можу відповісти, особливо із зоології бх, яку зара вимушений вести). Це нормальні людські відносини і тут фанатична справедливість ні до чого.

Ви ж розумієте, що викладач має бути об"єктивним... На гілляку таких племінників треба -- якщо в біології ні бум-бум, що він на біофаці робить? А скільки людей, що дійсно хотіли вчитись, і ЗНАЛИ, не взяли? Тут справа не в фанатичній справедливості, а саме у людських відносинах -- вчитесь і вчитесь, а якесь, вибачте на слові мурло собі десь біля пупв чухає і отримує те саме, що й ви... Так було, можливо, буде, але напряму це пов"язано саме з відношенням "людським" до таких людей... А про інших забувати теж не треба....

КитВасиль написал(а):

Але - де є наука, там існує і подальший фільтр. В біології бути ученим фінансово невигідно, тому академічні аспірантури все ще відносно незаангажовані.

Повністю згоден. Проте яка нам ОПА світить з таким підходом? Про державний підхід до науки я мовчу, але все починається з малого.....

0

171

Terbern написал(а):

Потім ці люди підуть в магістратуру, в аспірантуру, викладатимуть, і теж братимуть хабарі, як брали колись у них...

Зазвичай такі люди вчаться до диплома... Їм більше не треба.... А якщо і треба, то.... Слів нема.

0

172

Чудотворецъ написал(а):

Бо якщо, наприклад мій брат захоче, щоб його чадо навчалось на біофаці - я йому допоможу

Не знаю. Я бы всё-таки поглядел на родного племянничка. Если это нужно брату, а не ему, я бы лучше брата отговорил. Потому что я знаю много людей, которых "поступили", но это или нужно было им самим, или любовь к биологии образовалась de novo. И знаю ещё больше таких, которым в муку было само пребывание на этом ср***м биофаке.

Чудотворецъ написал(а):

Якщо Ваш рідний племінник знає предмет на "задов", то невже Ви йому "відм" не поставите?

На уровне вступительного экзамена - может быть. Но на паре в группе - никогда. Там же есть студенты, которые действительно знают на отлично. И остаётся либо втоптать их в грязь, либо оставить при себе родственные чувства. Надеюсь, что ты так и поступаешь... ;)

0

173

Для мене показником був Василь Іванович Миронюк, царство йому небесне, котрий не соромився поставити трійку з нижчих ні Євгенії Борисівні Патон, ні небозі Кучеренка, ні своячениці Мусієнка, ні сестрі коханки Рибальченка, котрі вчилися зі мною. А мені ставив те, що я сам заробив. Повірте, блатних мало хто поважає. Тут уже кожен - за себе.

Отредактировано КитВасиль (2007-12-24 17:10:10)

0

174

КитВасиль написал(а):

Для мене показником був Василь Іванович Миронюк, царство йому небесне, котрий не соромився поставити трійку з нижчих ні Євгенії Борисівні Патон, ні небозі Кучеренка, ні своячениці Мусієнка, ні сестрі коханки Рибальченка, котрі вчилися зі мною. А мені ставив те, що я сам заробив. Повірте, блатних мало хто поважає. Тут уже кожен - за себе.

Чув про таку Людину... Кожному -- по заслугам... А то тут всі погуторять, деканат пошманається трохи і усьо.... Всім знову буде пофіг....

0

175

Брунейский Агент написал(а):

Потому что я знаю много людей, которых "поступили", но это или нужно было им самим, или любовь к биологии образовалась de novo. И знаю ещё больше таких, которым в муку было само пребывание на этом ср***м биофаке.

Да, есть такие.... Но они же ростут in vitro То есть на всем готовом (в большинстве своем)

0

176

Заходимо в ризиковану тему... Хоч актуальну (сесія як не як)...
А хто як поступив...Та більшість поступила по чіємусь доброму слову, або в кращому випадку ходили до когось на репетування і наставник не обронивши честь школи посприяв морально. На мою думку, останній варіянт найбільш прийнятний, бо при цьому не даєцця хабар, а наймаєцця людина, яка дійсно намагається передати знання абітурієнту. Сам в цю систему не вникав, хоча цікаво- якщо абітурієнт опирається світлу добра і просвіти, чи допомагає йому в такому випадку вчитель на поступі? Відповідь здогадуюсь, але оскільки достаменно не знаю, то не буду коментувати.
А загалом, на біофак своєми силами мало хто поступив. І тому я б не хотів всіх називати "блатними", оскіки таких буде [censored]. Ви самі розумієте, що є серед нас нормальні люди, які люблять біологію і хочуть нею займатись. Є старанні люди, які принаймні не хочуть засмучувати батьків і тому навчаються (часом ще краще за перших, бо віддають перевагу не конкретному набору дисциплін, а всім). І не їх вина, що при поступі за них замовили слово - інакше їх ймовірність поступу була б [censored]. Це система, основи якої не на біофаці і навіть не в КНУ. Дратують більше ті студіозуси, які в університеті окрім кишенькового більярду нічого більше опановувати не бажають.

0

177

Чудотворецъ написал(а):

А загалом, на біофак своєми силами мало хто поступив.

Хіба? Я знаю доволі багато таких.
Хоча одна моя подруга примудрилась завалити іспити на біофак (це було, правда, років сім тому), при тому що здала на біологічний в Могилянку і на якусь технічну спеціальність в Авіаційний. Мрак.     :mda: Мені здавалось, що в Могилянку потрапити набагато складніше.

0

178

Чудотворецъ написал(а):

А загалом, на біофак своєми силами мало хто поступив.

Це дійсно ризикована тема -- особисто я САМ поступав, отримавши з біології 3, коли багато хто (без імен) не знаючи елемантарного отримував 5. Так, в нас багато чого робиться "через знайомих". Чи Ви самі не по правді поступали? Щось не віриться. Тих, хто сам поступив, в нас багато, їх кількість пропорційно збільшилась за часів деканування нашої ЛІ, це факт.

+1

179

Давайте тіко не будемо сповідатись хто як поступав. Якщо ми цю тему зачепимо, то з несподіванкою виявимо, що в нас всі поступили самостійно, більше того їхї батьки пропихали на економічний або юридичний, вони туди успішно здали іспити, але тишком поступили на біологічний.
valear, а Ви при Миколі Євдокимовичу невже навчались? Бо я вже забув в якому там році відбулась зміна. Здаєцця в 2002 чи 2003.

0

180

Чудотворецъ написал(а):

Давайте тіко не будемо сповідатись хто як поступав.

Та то не топ-сікрет.... Слово до слова....

Чудотворецъ написал(а):

valear, а Ви при Миколі Євдокимовичу невже навчались? Бо я вже забув в якому там році відбулась зміна. Здаєцця в 2002 чи 2003.

Не навчався, просто люди казали...

0


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Теревені » Що таке є біофаком?