Міфи і легенди канівської практики

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Теревені » Цікавий Київ


Цікавий Київ

Сообщений 91 страница 120 из 324

91

Чудотворецъ
Потяг до містицизму можна і у Гоголя взяти, чим не великий містик. А преший советьський хорор Вій, чим не класика жахалок для советьських діточок, що правда зараз тиким не візьмеш, не той вже час, навіть Бабая, Мерлін Менсон замінив, куди світ котиться.
А що до Булгакова є хороші твори накшталт "Театральный Роман" і "Жизнь господина де Мольера."

0

92

Ви самі відповіли. Гоголь великий містик і канівський митець, але народ після Кінга хоче не народних жахалочок, а чогось ТАКОГО (шоб не ужас, а Ужас, Ужас, Ужас). Як по мені, то містицизм Гоголя найкраще проявлений в "Размышлекниях о святой литургии". Містик - це не той хто пише про опирів та босоркань (вони і фентезі ганяють ордами), а той хто відчуває присутність в реальному житті іншого світу. Не менш реального, але паралельного. Відразу зазначу, що я не прихильник (навіть навпаки - противник) усіляких там біоенергетик, екстрасенсорик, астрології, хєромантіїї та прочого. Ось цим мені і довподоби проза Мережковського (але поет з нього здаєцця ніякий, набагато краще його благовірна - Гіппіус). Цим би мені міг сподобатись і Булгаков або Гумільов, але їх містицизм веде в інший бік, звідки недалеко вже й до Бляватської докатитись. Окрім того, незважаючи на увесь містицизм, твори Мережковського значно виграють в сенсі навпрочуд реалістичного зображення описуваних епох. І хоч історія річ досить суб'єктивна і певний своєрідний погляд на ту чи іншу подію є в будь-якому історичному не лише романі, але й підручнику, проте за об'ємом використаних історичних фактів, дат, персоналій та висловів твори Мережковського дадуть фору більшості історичних романів.

0

93

У Ремарка була чудова ідея: робити пам'ятникам відрівні голови, щоб якщо, що стару голову зняти і на її місце присобачити іншу...і зносити не потрібно...

+1

94

Raven_sp написал(а):

У Ремарка була чудова ідея: робити пам'ятникам відрівні голови, щоб якщо, що стару голову зняти і на її місце присобачити іншу...і зносити не потрібно...

а де свої таланти скульптори будуть реалізовувати?

0

95

Чудотворецъ написал(а):

Чого вартий старий дідусь Шевченко (який то помер в 47 здаєцця). А заліплений пластиліном Ярослав Мудрий?! Родіна-Мать то взагалі жахіття (хоча здавалося, Батьківщина, свята річ). А пам'ятник загинувшому вилисипидисту (арка дружби народів), а пам'ятник жертвам Чорнобиля на Либідській (по іншому тих сіамських близнюків назвати не можу). Попса це все. Пам'ятники то гарна річ, але їх повинно бути чим поменше. Місто можна прикрасити архітектурою та насадженнями.
А про Михайла Опанасовича... Не подобаєцця він мені з ідеологічних міркувань, але якщо я почну цю тему розвивати, то мене модератор забанить.

Ярослав Мудрий сидить собі з тортом та з"їсти боїться... Родіна-мать дивиться на Росію... На Либідській -- чекісти, і Фелікс Едмундович іже єсмь, бо і площа його ім"ям називалась, доречі, розумною людиною був, а то починають: ЧК, звіролови... Часи тоді такі були, що казати... Щодо велосипедиста та арки дружби народів -- то на то вона і дружба, щоб такі пам"ятники були... Пам"ятник гарна річ, але він має ВПИСУВАТИСЬ у колорит місцини -- ну дід Шевченко біля Червоного та ще пам"ятник воїнам-інтернаціоналістам біля Лаври, дядько Хмель на Софії і таке інше.
А от згадати забудову біля Маріїнського парку, усю цю зелень будівельних заборів.... Як тебе не бомбити, Києве мій!

0

96

Саме головне, що нічого не вдієш з цими зеленими парканами

0

97

Зіронька написал(а):

У Ремарка була чудова ідея: робити пам'ятникам відрівні голови, щоб якщо, що стару голову зняти і на її місце присобачити іншу...і зносити не потрібно...

Хм, у товарищей из "Аквариума" тоже неплохая мысль была.
Изготовление памятников из светящегося пластика. Цвета могут меняться.
Могут светиться некоторые конструкты внутри памятника.
Плюс этого предложения в том, что железные глыбы в форме разнообразных злодеев, находящиеся в жизненно важных точках пост-советских городов, скорее, отрицательно влияют на фен шуй этих городов. Их замена на светящийся пластик улучшит жизнь горожан (да злодеям и незачем ставить памятники)!

0

98

valear написал(а):

Пам"ятник гарна річ, але він має ВПИСУВАТИСЬ у колорит місцини -- ну дід Шевченко біля Червоного та ще пам"ятник воїнам-інтернаціоналістам біля Лаври

Мені здаеться, що скульптурна композиція "Проня Прокоповна і Голохвастов" теж классно розміщена біля Андріїївської. Та і взагалі, сучасна тенденція ставини невеликі, у натуральний зріст, пам'ятники дуже позитивна. Вони набагато краще вписуються у наші вулиці і парки.

А ось що в Києві ніколи не було зайвим - так це фонтани. Особливо на Майдані - як я їх любила!!! Ну навіщо там вирішили поставити копію Лядських воріт і відкрити Глобус? Ті фонтани були візитною карткою найзеленішої столиці в Європі. Точніше, екс-найзеленішої столиці...  :(

0

99

Та Майдан зараз просто жах, особливо той Бетмен на тих воротах, кочмар.

0

100

Patriotofmg-42 написал(а):

Та Майдан зараз просто жах, особливо той Бетмен на тих воротах, кочмар.

десь проскочила чутка, що того бетмена збираються демонтувати, але то таки була просто чутка. Шкода!
Мене завжди дивував кіт біля Золотих воріт. Цікаво, це хтось вшанував свого улюбленця?

0

101

Доречі, Як Вам те, що перейменували вул. Січневого Повстання в вул. Мазепи? і те, що в Одессі встановили монумент Екатерины?
Щодо Мазепи УПЦ Москов. патріархату протестує...вважаючи його зрадником і все таке...+ те, що наче він проклятий так, як зрадив присязі Петру 1... Забуваючи при цьому, що це "пролкляття" було зняте з нього ще в 1918 році...
Чомусь згадалось: Якось до мене потрапила до рук Енцик. словник УРСР десь 60-х років...Думаю відкрию подивлюсь, що пишуть про Мазепу...Відкрив і тут же закрив: перше речення:
Іван Мазепа (1687-1708). - Зрадник українського народу...

0

102

Raven_sp написал(а):

Забуваючи при цьому, що це "пролкляття" було зняте з нього ще в 1918 році

Анафему з Мазепи зняли ще при гнилому царизмі, тіко не стали про це всім розповідати. А загалом, хоч я і вважаю і сповідую Православ'я, але мушу визнати, що вчинки окремих ієрархів, далекі від потребного. Тому і до анафем слід ставитись критично. Така річ як анафема Реріху або Толстому цілком зрозуміла, оскіки їх вчення суперечить догмам Православної Церкви. До речі не розумійте анафему як прокляття (типу, "А нехай єму, іроду окаянному, не доведецця на Різдво і чарки горілки випити!"). Ніяких прокльонів анафема не містить, це просто констатація факту, що людина, яка була хрещена в православній вірі відлучаєцця від цієї віри і на думку православних не може розраховувати на Спасіння. Але повертаючись до анафеми Мазепі, то історії вже були відомі факти, коли анафему оголошували не за розбіжності в релігійних поглядах, а суто з політичних мотивів. Зокрема Святителю Іоану Златоустому, Патріарху Константинопольському (який справедливо вважаєцця одним із найбільш видатних церковних діячів за всю історію християнства) двічі оголошували анафему за його критику морального облику візантійського імператора. Перший раз анафему знього зняли прижиттєво, але згодом знову оголосили і зняли лише після його смерті.
Особисто моя думка, якщо УПЦ МП не подобаєцця назвати вулицю, де розташований  центральний вхід до Києво-Печерської Лаври,іменем Мазепи, то нехай запропонують іншу персону, яка зробила для Лаври більше ніж Мазепа. Мазепа неоднозначна постать, яка зробила багато чого і хорошого і поганого і для України і для Росії. Але Лаврі він робив лише добро і до того ж більше ніж будь хто інший.
Але однозначно, вулиця Січневого Повстання може існувати тіко в столиці совецькой Украіни. В столиці незалежної України такої назви на мапах не може бути. Це нонсенс.
А Катерині ІІ... Краще б їй поставили пам'ятник не з бронзи, а з латекса і дюрками у відповідних місьцях. Тоді не заросте к нєму народная тропа.

0

103

Зіронька а що гарний ніби котик.

0

104

Patriotofmg-42 написал(а):

Зіронька а що гарний ніби котик.

Та гарний, просто всі розказують різне,от і вирішила почути нову версію. тепер буду знати

0

105

Чудотворецъ написал(а):

Катерині ІІ... Краще б їй поставили пам'ятник не з бронзи, а з латекса і дюрками у відповідних місьцях. Тоді не заросте к нєму народная тропа.
Подпись автора

ну такій дамі -- відповідний пам"ятник.... Німецьке падло....

Чудотворецъ написал(а):

вхід до Києво-Печерської Лаври,іменем Мазепи, то нехай запропонують іншу персону, яка зробила для Лаври більше ніж Мазепа.

були такі люди.... Князями київськими звуться... Детальніше -- в Патерику.... Особливо я не розумію історичного рішення Мазепи щодо шведів, проте Петра І зовсім не підтримую. Але за що обох (друзів) поважаю -- то це за освіченість.

Зіронька написал(а):

десь проскочила чутка, що того бетмена збираються демонтувати, але то таки була просто чутка. Шкода!

Та його просто перекрасять.....

0

106

valear написал(а):

були такі люди.... Князями київськими звуться... Детальніше -- в Патерику....

Ну дехто звичайно жервував там щось (їжу, ікони книги). Ще Святослав Ярославович 100 гривень золотом подарував (28-32 кг) (КП Патерик, слово 3), але св.Захарія перед постригом подарував 200 гривень золотом і 2000 гривень сріблом (КП Патерик, слово 5).
Ну Святополк Ізяславович прихильно ставився до монастиря. І то попервах Прохора Чорноризця ганяв. Батько його Ізяслав Ярославович приходив до монастиря за благословенням... і усьо (КП Патерик, Слово 7).
Князь Николай Давидович (Святоша) багато зробив для монастиря, але більш в духовному плані, а не матеріальному. (КП Патерик, слово 20), але тут в нього багато конкурентів.
А! Ще мона згадати Ростислава (брата Мономаха), що свт. Григорія Чудотворця у Дніпрі втопив... (Кп Патерик, слово 28)
Як на мене, то після Мазепи найбільше для Лаври зробив Андрій Боголюбський, надавши їй ставропігію. Але ж не будемо ми називати вулицю іменем Боголюбського. Хоча є версія, що він Київ не палив, а сидів спокійно в своєму Суздалі, а зробили це його війська разом із місцевими князьками. Проте палив особисто, чи його війська з метою поживи - не та це людина, яку варто увіковічнювати у назвах вулиць Києва.
З.І. Не порахуйте це за бахвальство, але я полюбляю літературу Середньовіччя (як і медівел загалом, про що вже згадував). Тому й Києво-Печерський Патерик неодноразово перечитував, проте не пам'ятаю нікого, хто хоча б царські врата із щирого срібла як Мазепа їм дарував. А він, окрім врат ще багато чого для них зробив.

0

107

valear написал(а):

Та його просто перекрасять.....

І все  :O ? може під час перефарбовування його ненароком пошкодять?

Отредактировано Зіронька (2007-11-01 17:47:00)

0

108

Зіронька написал(а):

І все   ? може під час перефарбовування його ненароком пошкодять?

Краще хай знесуть разом з бабою на колоні.

+1

109

Patriotofmg-42 написал(а):

Краще хай знесуть разом з бабою на колоні.

і знов щось подібне спорудять. Нема у нашого градончальства ніякого естетичного смаку.  :(
Цікаво. а є в Києві хоч одна людина, якій до вподоби такий Майдан?

0

110

Ще один аргумент Лаври: В ній спочивають Кочубей і Іскра, яких стратив Мазепа...

0

111

Зіронька
НУ як же є. Бабушкін!

0

112

Зіронька написал(а):

І все   ? може під час перефарбовування його ненароком пошкодять?

такого пошкодиш....

0

113

Raven_sp написал(а):

Ще один аргумент Лаври: В ній спочивають Кочубей і Іскра, яких стратив Мазепа...

А ще Столипін (митець за визначенням) та багато інших цікавих людей, як ото Нестор Літописець та інші....

Чудотворецъ написал(а):

Ну Святополк Ізяславович прихильно ставився до монастиря. І то попервах Прохора Чорноризця ганяв. Батько його Ізяслав Ярославович приходив до монастиря за благословенням... і усьо (КП Патерик, Слово 7).
Князь Николай Давидович (Святоша) багато зробив для монастиря, але більш в духовному плані, а не матеріальному. (КП Патерик, слово 20), але тут в нього багато конкурентів.
А! Ще мона згадати Ростислава (брата Мономаха), що свт. Григорія Чудотворця у Дніпрі втопив... (Кп Патерик, слово 28)

Князь Микола Святоша, доречі, Троїцьку Надбрамну церкву збудував.... А ви кажете -- в духовному... Більшість преподобних отців печерських були виходцями із зовсім непростого люду: Антоній та Феодосій Печерські, наприклад, та інші. Зазвичай це були люди, що мали певний статок, освіту та положення в суспільстві. І дійсно звершили подвиг. Принаймні, я так думаю. Був свідком біснування у печерах -- не дуже приємне видовище.

Отредактировано valear (2007-11-02 17:35:59)

0

114

Patriotofmg-42 написал(а):

НУ як же є. Бабушкін!

А ще ті люди, яким на все це наплювати (на сучасний стан речей)

0

115

valear написал(а):

Князь Микола Святоша, доречі, Троїцьку Надбрамну церкву збудував....

А Мазепа Успенський Собор, золотом критий... І дзвіницю... Жертводавців було багато, але деякі були особливими.

Raven_sp написал(а):

В ній спочивають Кочубей і Іскра, яких стратив Мазепа...

Ага, бо Кочубей написав донос на Мазепу Петрові І, а Іскра, той доніс Петрові доставив. А що б Ви зробили, якби правили Укрїною в такий бурхливий час. Тоді поняття толерантності не було і якщо люди хотіли домагались влади, то розуміли, що милосердя до противників тут не умісне. Інакше... Ющенко ж простив Януковича, якого варто було б засадити (Суд довів наявність факту злочину - фальсифікації виборів, які призвели до багатомільйонних збитків. Можливо це зробив не Януккович, але ж і суд на цьому зупинився. Злочин був, а винуватців шукати не будемо. Треба любити опозицію, а не так як Мазепа, Хмельницький, Виговський).
А хто був милосердний до ворогів своєї політичної лінії?

valear написал(а):

А ще Столипін (митець за визначенням) та багато інших цікавих людей, як ото Нестор Літописець та інші

Столипін? Якщо я почну обгрунтовувати свою нелюбов до Столипіна то загрузну в обговорені політики, ідеології і т.д, що тут не вітаєцця. Коротко - почитайте Протоколи Сіонських мудреців. Я вважаю їх реальними і на історію останніх століть дивлюсь через їх призму.

0

116

valear написал(а):

А ще ті люди, яким на все це наплювати (на сучасний стан речей)

Такі люди були, є і будуть. А от ті яким цей стан не байдужий, ну що вони можуть зробити, вони ж просто пішаки, або заручники іншої навязливої думки.
Так а тепер історія як корисно заглядати за паркани металобаз. Ось минулої суботи заглянов за один такий паркан і побачив.................6 БТРів, вже розібраних. А вони ж були нові із свіжою пісчанкою. Якось буденагода закину фотку.

Отредактировано Patriotofmg-42 (2007-11-02 22:40:32)

0

117

КитВасиль написал(а):

Щодо "Протоколів" - я вірю порівняльним і частотним аналізам лексики.

Як хочте... Просто я, щоб довго не пояснювати свою нелюбов до Столипіна, вказав на ті лінзи, крізь які я дивлюсь на історію останніх століть. Ви викиористовуєте інші.

КитВасиль написал(а):

Щодо перейменування Повстання на Мазепу - як і в багатьох подібних випадках, з історії стирчать вуха російських спецслужб, котрі і досі керують натовпом пасіонарних "національно свідомих українців" через численних провокаторів на кшталт Лариси Падлівни Скорик, Дмитрика Корчинського та ін., свіжішіх бздливих паскуд на всіх рівнях.

Як вже можна було здогадатись із мого попереднього посту я в усьому (ну не в усьому, але в багато чому) бачу прояви сіоністів, а ви вуха російських спецслужб...

0

118

Ех сніг.......................бррррррррр холодно. Ну його в баню.....Сумно мені.

Отредактировано Patriotofmg-42 (2007-11-05 20:30:18)

0

119

Patriotofmg-42 написал(а):

Ех сніг.......................бррррррррр холодно. Ну його в баню.....Сумно мені.

сьогодні сонце світило, мало б повеселішати!

0

120

Зіронька написал(а):

сьогодні сонце світило, мало б повеселішати!

НЕ ДОПОМОГЛО :(  ВСЕ В СУБОТУ ДЕСЬ ЗАВІЮСЬ.

0


Вы здесь » Міфи і легенди канівської практики » Теревені » Цікавий Київ